KONST / Litografier / Färglitografi 12837048
nr 1283 7048
Jöran Nyberg
(1937-2012), Sverige
Färglitografi, Stilleben, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), signerad, löst blad. Bladets mått: 47x57 cm
Jöran Nyberg, svensk bildkonstnär född 1937 i Timrå, död 2012.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:09:53
21/10 15:39:20
500 kr
21/10 17:01:45
21 okt
Jöran Nyberg
Läs mer om Jöran Nyberg